Segregatory - zastosowanie i rozmiary

Jeśli powiedzieć o nich krótko to będą to specjalne sztywne okładki z plastiku albo kartonu, gdzie będzie się dało wpiąć dokumenty, albo koszuli lub też skoroszyty.

Zastosowanie segregatorów Definicja ta będzie bardzo dobrze pasować do segregatorów, które będą szeroko pojęte. Ogólnie są one obecnie mocno zróżnicowane i znajdą się również takie, które tych opcji nie spełniają. Obecnie jak się okazuje nie stosuje się już segregatorów jedynie do zwykłego przechowywania dokumentów z danymi. Najczęściej stosuje się je do uporządkowania różnych rzeczy. Można w nich archiwizować takie dokumenty, z którymi nie pracujemy, ale które jednak maja swój walor i muszą być jeszcze z jakiegoś powodu przechowywane. W sprzedaży znajdują się między innymi panoramiczne segregatory, które przygotowywane są do pokazywania materiałów szkoleniowych. Na grzbietach oraz okładkach mają one specjalne kieszenie, gdzie będzie można coś umieścić i w ten prosty sposób zdecydowanie poprawić przygotowywane przez siebie przekaz.

Dodatkowo dzięki temu, że segregatory mają różną grubość będzie można umieszczać tam różne liczby dokumentów. Warto jednak postawić raczej na średniej wielkości segregatory i nie doprowadzać do takiej sytuacji, w której doszłoby do uszkodzenia ze względu na zbyt dużą ilość stron. Jeszcze inne segregatory pełnią rolę stojaków do prezentacji. Często mamy tutaj układ pionowy i segregatory, które przygotowywane są na kartki wielkości A3. Arkusze z treścią trzeba umieścić w koszulkach, ponieważ w trakcie prezentacji mogą być zniszczone Rozmiary Jeśli chodzi o segregatory to obecnie ich rozmiary są powszechnie takie, by dało się tam umieścić dokumenty z najbardziej popularnych biurowych formatów. Muszą być odpowiednio większe, tak by dało się tam również estetycznie umieścić koszulki, przekładki oraz skoroszyty wpinane. To samo dotyczyć będzie również segregatorów, które mają przedłużone okładki i będą służyły do chowania wyciągów z banku. Jeśli mamy niewielkie kartki to znajdą się również segregatory A6, które dobrze się sprawdzą. Jeśli chodzi o ilość stron, którą będzie można schować to wszystko będzie uzależnione od szerokości grzbietu i tutaj grubość może być od kilku do kilkudziesięciu mm. Największe osiągają 9 cm.