Jakie są rodzaje segregatorów?

W swojej formie wydaje się, że segregator jest bardzo prostym urządzeniem. Jest to jednocześnie prosta forma, ale niezwykle potrzebna w wyposażeniu szczególnie, gdy chodzi o biura.

Jakie są rodzaje segregatorów? Dzięki segregatorom można porządkować wygodnie dokumenty i je archiwizować w ten sposób, że potem łatwiej będzie dało w nich odnaleźć. Zdawać się może, że sprzęt nie będzie tutaj szczególnie skomplikowany. Jeśli chodzi o jego wybór dla siebie to nie powinno być większych problemów. Tak naprawdę jest inaczej. Dlatego przede wszystkim, że taki sprzęt różni się klasami i może mieć zróżnicowane parametry. Pamiętać musimy o tym, że będzie to taki element wyposażenia, który kierowany jest do tych osób, które chcą archiwizować swoje dokumenty. Pierwsza kwestia, która powinna nas w tym względzie zainteresować to rozmiar segregatora. W tym przypadku nie będzie ważne tylko oznaczenie. Trzeba brać pod uwagę czy segregator będzie pozwalał na wpinanie kartek w koszulkach, tak by nie wystawały one z okładek.

Kolejna ważna kwestia to rozmiar grzbietu. To oczywista rzecz, ponieważ im szerszy będzie taki grzbiet tym więcej kartek będzie się dało tam wpiąć. Jeśli interesuje nas to jak dużo kartek się zmieści to na pewno sprawdzajmy ile wchodzi stron do konkretnej szerokości. Takie rozwiązanie wydaje się być najkorzystniejsze. Można wybierać również te segregatory, które na grzbiecie mają przygotowaną koszulkę, do której wkłada się kartkę z opisem zawartości. Istotnym elementem każdego segregatora są zapięcia jakie zostały tam zastosowane. Najbardziej popularne rozwiązanie to ringowe zamki, w których przygotowywane są odpowiednie pierścienie, na które nakłada się kartki oraz zaciska. Tutaj wymienić można różne rodzaje tych pierścieni, mogą one występować w formie okrągłej, zwykłej albo jako litera D. Warto sprawdzać jak duże są ogniwa, ponieważ od tego zależy możliwość nałożenia większej ilości stron i na tym może nam przede wszystkim zależeć.