Jakie są rodzaje segregatorów?

Segregator to przedmiot, który w swojej formie jest bardzo prosty. Mało jest chyba jednocześnie tak prostych i tak potrzebnych elementów wyposażenia.

Segregatory biurowe Dzięki nim można spokojnie uporządkować dokumenty i dokonać ich archiwizacji w taki sposób, że potem będzie nam zdecydowanie łatwiej się w takich dokumentach odnaleźć. Zadawać się może, że taki sprzęt nie jest skomplikowany i jego wybór dla siebie nie będzie większym problemem. Ale tak naprawdę będzie inaczej. Przede wszystkim dlatego, że oferowane nam segregatory różnią się klasami i różnymi parametrami. Trzeba pamiętać, że jest to element wyposażenia skierowany do osób, które chcą archiwizować swoje dokumenty. Dlatego pierwsza kwestia, którą musimy się zainteresować to rozmiar. Tutaj nie będzie ważne będzie nie tylko samo oznaczenie rozmiaru, ale będzie trzeba zwrócić uwagę również na nieco inne kwestie. Jeśli rozmiar jest A4 to pozwoli na wpięcie takich kartek, które będą miały dziurki, ale w koszulkach będą one już wychodzić z takiego segregatora.

Drugą ważną kwestią będzie to jaki rozmiar będzie miał grzbiet segregatora. Tutaj jest jedna oczywista prawidłowość. Im szerszy będzie taki grzbiet tym więcej treści segregator będzie w stanie w sobie zmieścić. Jeśli interesuje nas ta druga sprawa to warto sprawdzić ile stron wejdzie do konkretnej szerokości segregatora oraz w ten sposób należy go wybierać. Będziemy mogli wybierać również takie segregatory, które na grzbiecie mają specjalną koszulkę, gdzie można umieścić kartkę z opisem co się tam znajduje. Jeszcze inną kwestią jest to jakie zapięcie w danym segregatorze będzie zastosowane. Najbardziej popularnym rozwiązaniem zawsze jest zamek ringowy, który oznacza, że przygotowane są pierścienie, które ręcznie otwieramy oraz zaciskamy. Można tutaj wymienić zapięcia zwykłe, okrągłe oraz takie w kształcie litery D. Warto także sprawdzać jak duże są przygotowane ogniwa. Im ich rozmiar będzie mniejszy tym mniej kartek będzie można umieścić a otwieranie będzie trudniejsze.