Mechanizmy, okucia i dodatki w segregatorach

Mechanizmy dźwigniowe z dociskaczem. Tutaj ringi mechanizmów będą dostosowane do rozstawy otworów, które są umieszczone w dziurkaczach i rozchylane oraz zamykane dźwignią.

Dociskanie kartek Dokumenty są przytrzymywane dociskaczem, który zakłada się na ringi. Najczęściej używa się ich w biurach a takie segregatory mają 5 cm albo 7,5 cm. W zależności od tego mogą mieć około 500 albo około 350 stron pojemności. Najczęściej jest tam jeden mechanizm i dwa ringi, czasami są cztery, ale jest to raczej rzadko spotykane rozwiązanie. Przy tradycyjnym mechanizmie dźwigowym kartki nakłada się na prawy ring, a jeśli chce się je przełożyć należy zamknąć ringi. Mechanizmy ringowe Zazwyczaj rozchylanie realizuje się tutaj palcami, ale są i takie produkty, gdzie do rozchylania dochodzi przez nacisk. W zależności od kształtu ringi mogą być jak litera D albo jak litera O. Jeśli mamy typ D to jeden ring jest prosty i tutaj kartki mają wyrównane dzięki temu krawędzie. Efekt estetyczny będzie lepszy. W tych mechanizmach stosuje się albo dwa albo cztery ringi. W drugim przypadku poleca się stosowanie specjalnego dziurkacza albo koszulek. Niektórzy wybierają także mechanizmy Jopa, jednak rozstaw ringów jest tam inny i dlatego nie są one tak bardzo popularne w naszym kraju.

Mechanizmy dociskowe Stosowane są w nowoczesnych segregatorach konferencyjnych Esselte. Kratki tutaj nie musza być dziurkowane. Mechanizm będzie je odpowiednio dociskał i nie będą mogły wypadać. Niektórzy uważają, że taki produkt to raczej skoroszyt, ale producent obstaje za tym, by nazywać go segregatorem. Okucia i zapięcia Dzięki nim praca z segregatorem będzie łatwiejsza. Zabezpieczony może być metalowym pierścieniem otwór w odpowiednich grzbietach. W ten sposób będzie można sprawnie wyciągnąć segregator, spośród innych, które będą stały obok siebie na półce. Stosuje się także inne zabezpieczenia, tak by segregator był dużo bardziej zabezpieczony. Dlatego między innymi występują okucia na rogach, ponieważ w ten sposób nie będzie można ich uszkodzić. W niektórych firmach wprowadza się dodatkowe okleiny i listwy z wzmocnieniami. Wszystko ma być realizowane ta, że będzie większa wygoda użytkowania i jednocześnie dodatkowo będą one trwalsze. Użytkownikowi chodzić będzie zarówno o estetykę segregatorów jak i to o by charakteryzowały się odpowiednia wytrzymałością oraz były przygotowane w ten sposób, że dzięki nim porządkowanie dokumentów będzie łatwiejsze.