ABC kopert

Można by powiedzieć, że koperta wydaje się być takim przedmiotem, który nie jest szczególnie skomplikowany.

Rodzaje kopert Krótko mówiąc będzie to sklejona w odpowiedni sposób kartka papieru. Będzie to dotyczyć tak naprawdę wszystkich kopert z jakimi się spotykamy. Jednak okazuje się, że wybór koper może być uzależniony od różnych czynników. Trzeba brać pod uwagę takie kwestie jak: - czas zużycia opakowania - tzn. kiedy będzie kończyła przydatność kleju do użytku - jak ma wyglądać korespondencja estetycznie - jaką ma wielkość korespondencja - jaki jest sposób adresowania - czy będzie to odręczne, nadruk czy może jakieś naklejki na koperty. - z jakiego materiału koperty zostają wykonane.

Rozmiary kopert C6 – 1/4 kartki A4 (162×114 mm) DL – 1/3 kartki A4 (220×110 mm) C5 – 1/2 kartki A4 (229×162 mm) C4 – kartka A4 (229×324 mm) B4 – kartka C4 (250×353 mm) E4 – (280×400 mm) Są też inne rozmiary, które będzie można raczej określić jako niestandardowe.

Rodzaje kopert

Bąbelkowe

Wypełnione folią, dzięki którym będzie można nieco zabezpieczyć przesyłane przez siebie produkty właśnie przez zabezpieczenie taką folią

Kurierskie

Przygotowane z folii, która będzie przeźroczysta i ma tylną stronę klejącą. Mogą służyć do naklejania na paczkach. Niektórzy producenci określają je jako koperty do listów przewozowych. Zobacz koperty kurierskie: https://alibiuro.pl/artykuly-papiernicze/koperty/koperty-kurierskie/

Bezpieczne

Tutaj mamy specjalnie przygotowane koperty, których zamknięcia czy naddruki mają gwarantować, że koperta będzie lepiej zabezpieczona

Usztywniane J

eśli chce się zabezpieczyć zawartość koperty przed zniszczeniem to niekiedy wprowadza się tam kartonowe usztywnienie, dzięki czemu wszystko dotrze do adresata w nienaruszonym stanie.

Tekturowe

To specjalne koperty przestrzenne, które wykonane są z tektury falistej i mają specjalny pasek zabezpieczający warstwę kleju. Wygodne i mogą chronić zawartość.

Tyvek

Lżejsze od papieru, wodoodporne. Wykonane przez firmę DuPonta i to chyba wszystko mówi, można je ocenić naprawdę jako bardzo dobre.