7 powodów, dla których warto używać termostatu, aby oszczędzać pieniądze

Co to jest termostat? Jak działa termostat?

Możesz mieć starą wersję termostatu z przełącznikiem suwakowym, bardziej nowoczesny termostat lub nawet inteligentny termostat, którym możesz sterować za pomocą aplikacji w telefonie. Jednak w ostatecznym rozrachunku termostat to tylko urządzenie, które umożliwia zwiększanie i zmniejszanie temperatury.

W rzeczywistości termostaty to nie wszystko. Termostaty to czułe na temperaturę przełączniki elektroniczne, które sterują systemami ogrzewania i chłodzenia. Na początku były to termostaty elektromechaniczne, takie, jakich używali Twoi dziadkowie lub rodzice. Posiadały one małą cewkę bimetaliczną, która kurczyła się i rozszerzała wraz ze zmianą temperatury powietrza. Przełącznik temperatury zmieniał położenie cewki termostatu w taki sposób, że gdy temperatura spadała (w sezonie zimowym) lub wzrastała (w sezonie letnim), temperatura docelowa była obniżana. Cewka termostatu poruszała małą żarówkę lub rtęć w jedną lub drugą stronę, powodując zmianę poziomu rtęci i zamknięcie obwodu, co powodowało włączenie klimatyzatora lub pieca.

Choć termostaty te działały dobrze, nie były zbyt energooszczędne, a używana w nich rtęć stała się problemem dla zdrowia. Nie była to wielka strata, ponieważ dzisiejsze inteligentne termostaty są znacznie bardziej wydajne i dokładne. Umożliwiają bardziej zaawansowane ustawienia, co może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy na rachunkach za prąd. Dzięki Texas I. E Air Conditioning, możemy pomóc Ci w każdej sytuacji. naprawa klimatyzacji w Allen, TX.

7 powodów, dla których musimy używać naszego termostatu, aby oszczędzać pieniądze

Istnieje wiele powodów i sposobów, aby zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną i gotówce przez cały rok.

  • Zainstaluj inteligentny termostat

Wiele domów ma programowalne termostaty. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że Twój termostat nie jest dobrze zaprogramowany lub jest stale zawieszony. Inteligentne termostaty ułatwiają kontrolowanie kosztów energii elektrycznej. Termostaty te uczą się, jakie temperatury wybierasz i jakie są Twoje zwyczaje, a następnie dostosowują ustawienia termostatu, aby pomóc Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Można je również zmieniać za pomocą aplikacji na smartfonie podczas nieobecności.

Ponieważ wiele inteligentnych termostatów posiada certyfikat ENERGY STAR, lokalne firmy HVAC często oferują zniżki na instalację inteligentnego termostatu. O więcej szczegółów zapytaj przedstawiciela firmy Texas I. E Air Conditioning.

  • Kup energooszczędny klimatyzator i piec

Jaki jest wiek Twojego systemu ogrzewania i chłodzenia? Jeśli zbliża się on do 15-20 lat, jest to najlepszy czas, aby rozważyć jego wymianę. Zmniejszona wydajność i awarie są coraz częstsze w miarę starzenia się klimatyzatora i pieca. Dzięki specjalnym ofertom i rabatom Texas I. E Air Conditioning, wymiana systemu ogrzewania i chłodzenia jest bardziej zrównoważoną, wygodną i mądrą decyzją niż kiedykolwiek wcześniej.

  • Zarezerwuj roczny serwis HVAC

Regularna konserwacja systemów chłodzenia i ogrzewania pozwala utrzymać sprawność systemu, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Może ona zwiększyć wydajność i wydłużyć żywotność systemu, ponieważ pozwala nam wykryć drobne problemy, zanim staną się poważne. Oferujemy roczną umowę na konserwację systemu HVAC.

  • Regularna wymiana filtra powietrza

Filtr powietrza w Twoim domu powinieneś wymieniać co 1 do 3 miesięcy, w zależności od rodzaju filtra powietrza, którego używasz. Zapchany filtr powietrza sprawia, że system HVAC pracuje jeszcze ciężej. Może to doprowadzić do jego szybszej awarii, a nawet przedwczesnej śmierci.

  • Sprawdzanie poziomu izolacji poddasza

Według Instytutu Izolacji, duży odsetek domów w Stanach Zjednoczonych nie ma wystarczającej izolacji. Dlatego należy zatrudnić profesjonalnego technika HVAC, który sprawdzi lub zainstaluje izolację w systemie HVAC. Wiele firm z branży HVAC oferuje zachęty do zwiększania izolacji, więc po więcej szczegółów zgłoś się do swojej firmy.

  • Zadzwoń do profesjonalisty i zleć kontrolę przewodów wentylacyjnych.

Jeśli Twój dom jest stary, nieszczelne kanały wentylacyjne mogą przyczynić się do wzrostu rachunków za energię i pogorszyć Twój komfort. Nieszczelności mogą być trudne do zlokalizowania, jeśli przewody są dobrze ukryte, dlatego najlepiej jest wezwać fachowca z branży HVAC, aby je sprawdził.

  • Znajdź nieszczelne miejsca w swoim domu i uszczelnij je.

Pozwoli to utrzymać powietrze tam, gdzie powinno być: wewnątrz domu. Uszczelnienie nieszczelnych miejsc będzie możliwe dzięki zastosowaniu taśm chroniących przed wpływami atmosferycznymi i uszczelniaczy.

Klimatyzacja Texas I. E może pomóc uczynić Twój dom bardziej energooszczędnym i wygodnym

W Texas I. E Air Conditioning, nasi profesjonalni technicy zajmujący się klimatyzacją i piecami przeszli szkolenie i są wyposażeni tak, aby zapewnić Państwu wszelkie usługi związane z klimatyzacją i piecami. Jako lokalny dostawca usług naprawy AC, jesteśmy zaangażowani i pewni, że zapewnimy Państwu 100% satysfakcji klienta. Możesz dowiedzieć się, jak sprawimy, że Twój dom będzie bardziej energooszczędny i komfortowy, dzwoniąc do nas teraz.