6 powodów, dla których przestrzenie coworkingowe są świetne dla freelancerów

Kiedy pracujesz jako freelancer, masz w zasadzie więcej swobody niż zwykli pracownicy pracujący od 9 do 5. Dopóki wykonujesz swoją pracę, możesz robić wszystko we własnym tempie i według własnych preferencji. Z drugiej strony, może to powodować skłonność do prokrastynacji. Rozproszenie uwagi atakuje z każdej strony, zwłaszcza z naszego otoczenia.

W ciągu ostatnich kilku lat obserwuje się rosnącą tendencję do rozwiązywania tego problemu w przestrzeniach coworkingowych. Zapewniają one ludziom własne biuro. Miejsca te mogą być bardzo pomocne dla freelancerów z kilku powodów. Czytaj dalej, aby je poznać.

Lepsza koncentracja

Oczywiście, praca w zaciszu własnego domu może być wspaniała. Nawet zbyt wspaniałe - ten komfort może utrudnić nam skupienie się. Nawet widok wygodnego łóżka może być tak kuszący - nie wspominając o brudnych naczyniach, praniu, brzęczeniu mikrofalówki i wielu innych czynnikach rozpraszających uwagę. Skoncentrowanie się na pracy staje się wyzwaniem samym w sobie.

Można pozbyć się tych przeszkód, po prostu wykonując swoją pracę w przestrzeni coworkingowej. Zapewnia to atmosferę zbliżoną do biurowej, która pomaga skupić się na wykonywanym zadaniu. Strona pogodna atmosfera pozwoli na zwiększenie koncentracji. Regularne wykonywanie tych czynności pomoże Ci również zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Zwiększona produktywność

W przestrzeniach coworkingowych zewnętrzne czynniki rozpraszające są ograniczone do minimum. Hałasy rozpraszające uwagę na pewno nie będą tu występować. Przypomina to bibliotekę. Będziesz mógł zatopić się w pracy na dłuższy czas, co zwiększy Twoją ogólną produktywność.

Wiele osób potrzebuje określonej atmosfery, aby być wydajnym w pracy. Dobrze jest się tam zatrzymać, gdy można lepiej funkcjonować w danym środowisku, zwłaszcza gdy jest to bezpośrednio związane z karierą zawodową. Rozwiązaniem tego problemu jest przestrzeń coworkingowa. Popraw swoją wydajność pracy, regularnie odwiedzając przestrzenie coworkingowe.

Więcej możliwości nawiązywania kontaktów

Wiele osób przychodzących do przestrzeni coworkingowych to freelancerzy, tacy jak Ty. Przychodzą sami, otwierają swoje laptopyi zabierają się za to, co muszą skończyć danego dnia. Możesz się wahać, czy podejść do nich, ale naprawdę, po prostu spróbuj! Nowych przyjaciół - lub w kontekście zawodowym, znajomości - można znaleźć w nieoczekiwanych miejscach.

Nie masz ochoty witać się z nieznajomymi w okolicy? Nie martw się, nadal możesz poszerzyć swoją sieć kontaktów w przestrzeniach coworkingowych. W takich miejscach od czasu do czasu organizowane są warsztaty lub seminaria, które ludzie wykorzystują również do nawiązywania kontaktów. Wydarzenia te mogą być doskonałą okazją nie tylko do nawiązania kontaktów, ale także do zdobycia potencjalnych klientów.

Nowa społeczność

Wśród różnych osób przychodzących i wychodzących do tej samej przestrzeni coworkingowej musi być kilku stałych bywalców, którzy często tam bywają. Mogą oni pochodzić z różnych środowisk, ale z jednego powodu: aby pracować. Ci ludzie, w tym Ty, w końcu rozpoznają się i tworzą społeczność. Jest to ogromna zaleta dla osób pracujących w pojedynkę, takich jak Ty.

Jako freelancer nie masz przywileju posiadania współpracowników. Konieczność radzenia sobie ze wszystkim samemu może czasem prowadzić nawet do samotności. Z drugiej strony, podjęcie pracy w przestrzeni coworkingowej pozwala stać się częścią społeczności pracowniczej tego miejsca. To może otworzyć przed Tobą wiele możliwości.

Odpowiednie miejsce na spotkania

Bycie freelancerem nie oznacza, że pracuje się całkowicie samemu. Jak w każdej innej pracy, w całym procesie biznesowym masz do czynienia z ludźmi. Dlatego też czasami zdarzają się momenty, kiedy musisz spotkać się z klientami lub partnerami biznesowymi. Ponieważ nie pracujesz w tradycyjnym biurze, spotkania biznesowe z tymi osobami muszą odbywać się w innym, bardziej przyzwoitym miejscu.

Chociaż kawiarnie zwykle są proponowane, mają pewne wady. Jasne, fajnie jest się spotkać przy filiżanki kawy. Jednak nie da się tam zostać na długo bez kupienia kolejnych filiżanek - to po prostu nie jest dobre uczucie. Przestrzenie coworkingowe mogą być na to idealnym rozwiązaniem. Oferują one sale konferencyjne, które można wykorzystać do zaprezentowania swojego biznesu lub omówienia umów z partnerami.

Nowa wiedza

Wykonywanie całej pracy samodzielnie może po pewnym czasie naprawdę zawęzić horyzonty. Brak interakcji z podobnie myślącymi ludźmi może mieć negatywny wpływ na Ciebie. Dzięki środowisku społecznemu dostępnemu w przestrzeniach coworkingowych można spotkać różnych ludzi. Nawiązywanie z nimi kontaktów pozwala poszerzyć wiedzę na temat ich doświadczenia i zainteresowań.

Nawet jeśli nie rozmawiasz, przestrzenie coworkingowe mogą poszerzyć Twoją wiedzę dzięki wydarzenia organizowanych przez nie wydarzeń. Często prelegenci pochodzą z konkretnych dziedzin i dzielą się swoimi spostrzeżeniami, o których nigdy nie pomyślałeś. Możesz zadawać pytania na tematy, które Cię interesują. W ten sposób przestrzenie coworkingowe nie tylko zapewniają komfortowe środowisko pracy, ale także przyczyniają się do rozwoju osobistego.

Przestrzenie coworkingowe wchodzą na rynek z prostym, ale genialnym pomysłem. Oferują one liczne korzyści pracownikom, którzy muszą działać na własną rękę, np. freelancerom. A jeśli zauważysz, wszystkie te korzyści są od siebie wzajemnie zależne, co sprawia, że są jeszcze mocniejszym powodem, by się do nich wybrać. Znajdź najbliższą przestrzeń coworkingową w swojej okolicy i zacznij odczuwać płynące z niej korzyści.